SAKİN ŞEHİR

SAKİN ŞEHİR UNVANIYLA DÜNYAYA AÇILAN TARAKLI, DİZİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Tarihi Osmanlı evleri ve doğal güzellikleriyle önemli bir turizm merkezi olan, ‘Sakin Şehirler Birliği (Cittaslow)’ne girerek dünyaya açılan Taraklı ilçesi, reklam ve dizi filmlere ev sahipliği yapıyor.

Tarihi Osmanlı evleri ve doğal güzellikleriyle önemli bir turizm merkezi olan, ‘Sakin Şehirler Birliği (Cittaslow)’ne girerek dünyaya açılan Taraklı ilçesi, reklam ve dizi filmlere ev sahipliği yapıyor. Şener Şen ve Olgun Şimşek’in başrolünü oynadığı TTNET’in reklam filmi ‘Mümkünlü’nün çekimlerinin yapıldığı ilçe, yeni dizilere kapılarını açtı. Son olarak özel bir televizyon kanalında yayınlanacak olan ‘Takkeci İbrahim, Rüya Peşinde’ isimli dizinin çekimleri Taraklı’da yapılıyor.

Bozulmayan mimarisi, doğası, yayla ve kaplıca gibi turizm alanlarıyla ziyaretçilerine kendine hayran bırakan, Osmanlı dönemi öncesine dayanan bir geçmişe sahip 7 bin 500 nüfuslu şirin bir ilçe olan Taraklı’nın yıldızı her geçen gün parlıyor. ‘Sakin Şehirler Birliği (Cittaslow)’ne girerek ismini dünyaya duyuran Taraklı, turistlerin dışında belgesel, dizi ve reklam filmlerine de ev sahipliği yapıyor.

Şener Şen ve Olgun Şimşek’in başrolünü oynadığı TTNET’in reklam filmi ‘Mümkünlü’nün çekimlerinin sürdüğü ilçede son olarak Kanal 7 televizyonunda yayınlanacak olan ‘Takkeci İbrahim, Rüya Peşinde’ isimli dizinin çekimleri devam ediyor. Yönetmenliğini Nazif Tunç, senaristliğini Mehmet Uyar’ın yaptığı dizi Ağustos ayında ekranlara gelecek.

Diziler ilçenin tanıtımına önemli katkı sağlarken vatandaş için de gelir kaynağı oldu. Filmlerde rol almak isteyen vatandaşlar, 25 ila 40 lira arasında değişen ücretlerle filme figüran oluyor.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na yaptığı açıklamada, ilçenin tarihi konu edinen filmler için çok güzel bir plato olduğunu söyledi. Dönem filmlerinin revaçta olduğu kaydeden Özkaraman, “Taraklı bu konuda aranan bir yer olacak. Çekimlerin artacağını düşünüyorum. Diziler ilçemizin tanıtımına katkı sağlıyor. Memnunuz. İmkanlarımız ölçüsünde lojistik anlamda yardımcı olmaya çalışıyoruz. ” dedi.