FİZİK TEDAVİ

Taraklı’ya termal fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi

taraklı termal hastane ile ilgili görsel sonucu

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi ve Taraklı Termal Turizm A.Ş tarafından Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacak.

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, öğretim üyeleri Prof. Dr. Teoman Erdem, Prof. Dr. İbrahim Tekeoğlu, Prof. Dr. Yılmaz Özkan, Prof. Dr. Hüseyin Gazi Baş, Doç. Dr. Bumin Değirmenci, Doç. Dr. Kamil Çağrı Köse, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Genç, doktorlar Hasan Sağlam, Salih Budak ile Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Taraklı Termal Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç, merkezin yapılacağı alanda inceleme yaptı.

Gezi sırasında konuşan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, yapılacak merkezin ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirterek, “İki üç yıl sonra Taraklı, Türkiye’de çok farklı bir konumda olacak.” dedi.

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Dilek ise merkezin bölge için çok önemli bir tesis olacağını söyledi. İlçenin tüm ülke tarafından tanınması gerektiğini kaydeden Dilek, şöyle konuştu: “Termal tesisle ilgili çok olumlu sözler duymuştuk. Heyecanla göreceğimiz günü bekliyorduk. Bugün bu güzide, cesur, samimi ve modern tesisi yerinde görmemiz bizim heyecanımızı artırdı. Bölgemiz için çok önemli bir yatırım ve tesis. Şunu anlıyoruz ki artık bundan sonra nerede tatil yapacağız? Kongre, sempozyum ve toplantılarımızı nerede yapacağız? diye düşünmeyeceğiz. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, tıp fakültesi için çok önemli bir hizmet ve yatırım. Hastalarımız için ‘nerede uygulama yapacağız’ diye bir endişemiz kalmayacak.